НОВО ПРАВИЛО У ГРЧКОЈ: Вакцинисани могу у ресторане без маски
ГРЧКА ће омогућити људима који су комплетно вакцинисани против корона вируса да у ресторанима бораве без маске, саопштила је данас грчка влада, у настојању да повећа стопу вакцинације.
Фото: Депоситпхотос
- Први циљ је да се олакша пројекат вакцинације. Да доведемо што више људи (у центре за вакцинацију) - рекао је грчки министар без портфеља Јоргос Герапетритис, преноси агенција Ројтерс.
Људи који нису у потпуности вакцинисани могу и даље улазити у ресторане, позоришта и биоскопе, али ће морати да покажу негативан брзи тест, саопштиле су власти.
Од 15. јула ће, како је саопштено, први пут на спортским догађајима бити дозвољено присуство вакцинисаних гледалаца, али ће морати да носе маске.
Ношење маски и даље ће бити потребно у позориштима и биоскопима.
До сада је више од 30,2 одсто грчке популације потпуно вакцинисано, а 43,1 одсто је примило барем једну дозу.
Грчка влада је нешто раније саопштила да ће младима понудити готовинску картицу са износом од 150 евра ако се вакцинишу.
Грчка је недавно ублажила рестрикције због смањења броја заражених ковидом-19, али је последњих дана порасла забринутост због заразнијег делта соја вируса.
Маске за лице су у Грчкој биле обавезне у свим затвореним јавним просторима.
Препоручујемо
БАЈДЕН ЋЕ ОДГОВОРИТИ НА САЈБЕР НАПАДЕ: Односи са Русијом треба да буду стабилни, али ћемо предузети реципрочне мере
29. 06. 2021. у 08:56 >> 14:00
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)