ХАКЕРИ УКРАЛИ ПРИВАТНЕ ПОДАТКЕ: Преко три милиона купаца VW-а угрожено

Танјуг

14. 06. 2021. у 00:24

ВИШЕ од три милиона људи у САД-у и неколико десетина хиљада купаца у Канади постали су жртве крађе података коју су спровели хакери компромитујући систем једног спољног партнера Фолксваген групе (VW).

ХАКЕРИ УКРАЛИ ПРИВАТНЕ ПОДАТКЕ: Преко три милиона купаца VW-а угрожено

Фото Depositphotos

Фолксваген група је потврдила овога викенда да је њихова подружница у САД-у, која је прикупљала податке клијента за потребе маркетинга и онлајн продаје, била жртва хакерског напада, при чему су анонимни хакери украли из њеног система податке више од 3,3 милиона људи, пренео је Ројтерс.

Реч је о подацима који укључују имена, телефонске бројеве, имејл и адресе становања, а у одређеном броју случајева и ВИН бројеве њихових аутомобила, као и бројеве возачких дозвола и бројеве социјалног осигурања, што су у САД-у поготово осетљиви подаци.

Украдени подаци се односе на купце Фолксвагенових и Аудијевих возила, као и оне који су контактирали ове компаније интересујући се за могућу куповину возила.

VW је саопштио да је већ контактирао око 90 хиљада клијената којима су украдени најосјетљивији подаци и понудио им бесплатну помоћ у заштити.

Крађа се догодила у периоду између августа 2019. и маја 2021. године, а осим у САД-у, компромитовано је и неколико десетина хиљада клијената из Канаде.

Из Фолксвагена нису објавили о којем се добављачу ради.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје

НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.

04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

ОСВОЈИ КАРТЕ ЗА ЕВРОБАСКЕТ 2025 и навијај свим срцем за Србију