РУСКИ МИНИСТАР ЗДРАВЉА: Ефикасност Спутњика В виша од 96 одсто

Танјуг

02. 06. 2021. у 18:09

ЕФИКАСНОСТ руске вакцине против корона вируса Спутњик В, износи више од 96 одсто, саопштио је данас руски министар здравља Михаил Мурашко.

РУСКИ МИНИСТАР ЗДРАВЉА: Ефикасност Спутњика В виша од 96 одсто

Фото: ЕПА

Он је на Међународном економском форуму у Санкт Петербургу подсетио да је Спутњик В до сада регистрован у 66 земаља, у којима укупан број становника прелази 3,2 милијарде, преноси ТАСС.

Заменик министра здравља Сергеј Глагољев изразио је наду да ће Европска агенција за лекове (ЕМА) и Светска здравствена организација одобрити Спутњик В за употребу у наредним месецима.

Он је подсетио да су представници тих организација посетили Русијиу и спровели инспекцију производних објеката.

Истакао је да је у последњих годину дана Русија била у сталној комуникацији са СЗО и ЕМА током свих фаза пред одобравање вакцине.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОВОСТИ САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве

"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве

НАКОН Литваније, и летонске власти забраниле су прелет српског авиона до Москве у коме је требало да буде председник Србије Александар Вучић, сазнају "Новости".

06. 05. 2025. у 18:27

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!

У САВЕТУ безбедности Уједињених нација је у току редовна полугодишња седница о ситуацији у БиХ на којој је руски амбасадор Василиј Небензја изјавио је да Кристијан Шмит нема право да говори у име међународне заједнице у Савету безбедност, а онда изашао из сале не желевши да га слуша.

06. 05. 2025. у 17:03

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: Било је лепо...

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."

НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.

04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11

Коментари (0)

ОДРЕКЛА СЕ РУСИЈЕ ЗБОГ СРПСКОГ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦА! Руси открили зашто је њихова звезда узела држављанство Србије