НОВА УЛОГА, НОВА ПАРТНЕРСТВА: Столтенберг најавио нову стратегију НАТО-а
ГЕНЕРАЛНИ секретар НАТО-а Јенс Столтенберг најавио је данас да ће на НАТО самиту, који ће 14. јуна бити организован у Бриселу, бити договорена амбициозна стратегија „НАТО 2030.“ која би требало да ”спреми Алијансу за будућност”.
Фото: Yves Herman, Pool via AP
- Сви се слажемо да морамо да направимо амбициозне и далекосежне одлуке - рекао је Столтенберг на конференцији за медије пред сутрашњи министарски састанак НАТО-а.
Најавио је да ће се нова стратегија Алијансе заснивати на јачању јединства по свим питањима безбедности, ширењу НАТО приступа безбедности са фокусом на отпорности, инфраструктури, комуникацијама, новим технологијама и борби против климатских промена.
- Играћемо већу улогу у очувању међународног поретка заснованог на законима, бранити наше вредности и интересе, продубити јединство са земљама које слично размишљају и правити нова партнерства - навео је Столтенберг.
Он је поручио да „врата НАТО-а“ и даље остају отворена за све аспиранте за чланство у Алијанси.
Столтенберг најављује да ће се део агенде „НАТО 2030.“ односити и на заједничко позиционирање савезника о ”изазовима које представља Кина”.
ПРЕМИНУО СЛАВНИ ГЛУМАЦ: Вест потврдила државна агенција, био је миљеник многих генерација
ГЛУМАЦ Хомајун Ершади преминуо је у 78. години након борбе са раком.
12. 11. 2025. у 16:25
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
ПЕРСОНА НОН ГРАТА: "Тијана, шта ће Томпсон на твом концерту?"
"Па, никад се не зна..."
12. 11. 2025. у 11:04
Коментари (2)