ПОПТУНА НЕОДГОВОРНОСТ ЗАПАДА: Захарова очитала буквицу ЕУ - Забрана летова изнад Белорусије угрожава безбедност путника

ЗАБРАНА летова изнад Белорусије манифестација је потпуне неодговорности Запада према својим грађанима, изјавила је портпарол Министарства иностраних послова Русије Марија Захарова и упозорила се тиме угрожава безбедност путника.

ПОПТУНА НЕОДГОВОРНОСТ ЗАПАДА: Захарова очитала буквицу ЕУ - Забрана летова изнад Белорусије угрожава безбедност путника

Фото: ЕПА

- То што су направили Западњаци, уводећи забране летова преко ваздушног простора Белорусије из политичких разлога, потпуна је неодговорност која угрожава безбедност путника. У савременој ЕУ, политика непрестано избацује из себе здрав разум - рекла је она.

Фото: ЕПА

Према њеним речима, показујући невештост у другим важним питањима, Унија је успела да измени руту стотина летова готово у једном дану, стварајући колосалне проблеме грађанима.

- Време је да Брисел научи да предузима ефикасне мере за истинску, а не фиктивну безбедност грађана - истакла је Захарова.

Пољска и САД истражују инцидент

Истовремено, шеф литванске полиције Роландас Кишлис изјавио је да снаге безбедности Сједињених Америчких Држава и Пољске спроводе сопствене истраге инцидента са слетањем у Минск путничког авиона компаније „Рајанер“ на путу од Атине до Виљнуса.

- Поред Пољске, која је покренула сопствену истрагу пре судске расправе, имамо потврђену информацију наших колега у САД да је ФБИ почео са истрагом - преноси агенција Ројтерс речи Кишлиса.

Подсетимо, након што су лидери ЕУ позвали европске авио-компаније да не лете преко Белорусије, масовно се отказују летови за републику, а све је почело са Литванијом

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

ФИНАЛЕ ПРЕ ФИНАЛА: Мбапе против Јамала у највећем блокбастеру Светског првенства до сада!