СИПА ЧЕШЉАЛА ДОКУМЕНТА: Инспектори Државне агенције за истраге упали у просторије Централне изборне комисије БиХ

О. М.

18. 05. 2021. у 20:39

ИНСПЕКТОРИ Државне агенције за истраге и заштиту (СИПА) упали су у просторије Централне изборне комисије БиХ како би изузели документацију у вези са одбаченим, односно неважећим гласачким листићима!

СИПА ЧЕШЉАЛА ДОКУМЕНТА: Инспектори Државне агенције за истраге упали у просторије Централне изборне комисије БиХ

Фото: Скриншот

Лука Миладиновић, портпарол СИПА, каже да полиција поступа по захтеву Тужилаштва БиХ.

- Ради се о изузимању одређене документације - рекао је Миладиновић.

Како сазнају "Новости", ради се о предмету који је Тужилаштво БиХ формирало како би се проверили наводи из кривичних пријава које им је доставила Сања Вулић, посланик СНСД у ПБиХ, и група грађана из Теслића, а који се тичу гласова из иностранства.

- Тужилаштво БиХ проверава одбачене гласачке листиће који су пристигли путем поште, односно из иностранства. Листићи су проглашени неважећим јер се нису слагали са потписима на личним картама и гласачком листићу - каже извор близак истрази.

Појашњава да се ради о 17 наводних гласова, који су једног кандидата у Теслићу оставили без мандата.

Иначе, Вулићева је Тужилаштву БиХ доставила пријаву против председника ЦИК Жељка Бакалара и пет чланова ЦИК, наводећи да нису испоштовали закон.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо; САД ће управљати земљом (ФОТО/ВИДЕО)

ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо; САД ће управљати земљом (ФОТО/ВИДЕО)

У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.

03. 01. 2026. у 07:45 >> 20:01

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (0)

КРЕНУЛА МАЈЧИНИМ СТОПАМА: Ово је једина ћерка Есме Реџепове (ФОТО)