РАМА ПРОГЛАСИО ПОБЕДУ: Ово су прелиминарни резултати избора у Албанији

ПРЕМА прелиминарним резултатима, Еди Рама је на албанским парламентарним изборима однео победу, његова владајућа Социјалистичка партија (ПС) на путу да задржи већину, а он трећи мандат.

РАМА ПРОГЛАСИО ПОБЕДУ: Ово су прелиминарни резултати избора у Албанији

Фото: Танјуг АП

На основу пребројаних гласачких листића са 95 одсто гласачких места, Социјалистичка партија освојила је 49 одсто гласова, што је за 10 одсто боље од опозиционе Демократске странке (ПД) удружене са још десетак партија, преноси Јуроњуз Албанија.

Према пројекцијама Централне изборне комисије (ЦЕЦ) Социјалистичка партија ће имати 74 од 140 места у парламенту, односно апсолутну већину, што омогућује Едију Рами да буде први председник владе који је освојио трећи мандат.

Он је прогласио "најлепшу победу" на парламентарним изборима и позвао присталице да се окупе вечерас како би на Тргу Скендербег прославили успех.

Око 3,6 милиона гласача, 2,8 милиона грађана Албаније и 800.000 Албанаца из иностранства, бирало је у недељу 140 посланика, који ће их у наредне четири године представљати у албанском парламенту, а излазност је процењена на мање од 48 одсто, што је нешто више него пре четири године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ПРИЧА О НАЈСТАРИЈЕМ СРПСКОМ КРСТУ