НАЈВЕЋИМ СТРАДАЛНИЦИМА ПОЗИВ У ПОСЛЕДЊИ ЧАС: Срби нису дошли на комеморацију поводом годишњице оснивања првог усташког логора
НА јучерашњој комеморацији поводом 80-те годишњице оснивања усташког логора ”Даница”, првог у НДХ, представници Српског народног већа нису дошли, незадовољни што им је позив упућен у последњи тренутак.

Фото Архива
- Низ година организатори „заборављају“ позвати представнике Срба да учествују у комеморацији, тако смо и ове године позивницу добили тек након наших позива и питања да ли се комеморација уопште одржава и са којим садржајима - написао је генерални секретар СНВ Саша Милошевић.
Иначе, у логору ”Даница” највише је било Срба, преко 50 одсто. У СНВ-у наглашавају да се селективно позивају и представници дипломатског кора, ”са очигледним, такође дугогодишњим одмаком од представника Републике Србије у Хрватској. Не мање необично је и то да међу позванима нема ни представника Српске православне цркве”.
На комеморацији је говорио бивши хрватски председник Стипе Месић који је изјавио да се премало чини за осуду величања злочиначког усташког режима.
- Ако је у Немачкој забрањен ”Зиг хајл” онда треба забранити и ”за дом спремни”, јер је то иначица поздрава злочиначког фашистичког режима.
Кроз први логор у НДХ прошло је око 4000 особа, већином Срба и Јевреја, који су најчешће касније завршили у Јасеновцу.
- Државна власт морала би да престане финансирати оне који фалсификују историју, попут оних који тврде да је логор Јасеновац био у функцији и након 1945. године што је ноторна лаж - рекао је Месић.
Препоручујемо

ОВО ЈЕ АНДРЕЈ ПОПОВИЋ: Прича о њему и успесима које постиже је невероватна (ВИДЕО)
ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Андреј Поповић млади физичар из Кикинде
17. 09. 2025. у 13:52

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"НЕ МОГУ ДА ТЕ ГЛЕДАМ": Оливер Драгојевић са ОВОМ певачицом није хтео да наступа - зато што је Српкиња
НЕКАДАШЊА певачица Коктел бенда Јелена Ристић, својевремено је открила детаље с концерта на којем су наступали Кемал Монтено и Оливер Драгојевић.
19. 09. 2025. у 09:13 >> 09:22
Коментари (1)