НАРКО ДРЖАВА: Албанија главни извор нелегалне трговине канабисом у ЕУ
АЛБАНИЈА је и даље главни извор нелегалне трговине канабисом у ЕУ, огромне количине кокаина стижу из Латинске Америке, а пандемија се све више користи за илегалну трговину лажним вакцинама против коронавируса показује најновије истраживање Еуропола, а преноси Репортери.
Фото: ЕПА
Према Еурополу 40 одсто активних криминалних мрежа у ЕУ укључено је у трговину дрогом. Најраспрострањенији илегални производ остаје канабис који се у случају Албаније углавном морским путем превози у Италију.
Чак 60 посто организованог криминала подразумева насиљем, али и корупцију уз подмићивање и изграђене вишемилионске софистициране шеме. Шефица Еуропола Катрин Де Бол наводи да извештај за 2021. годину показује да се оба ова показатеља погоршавају.
- Њихов утицај на грађане, економију и владавину закона је огроман. Потребне су заједничке акције, нове политике и преиспитивање нашег деловања. Акције и заплене нису довољне - рекла је Де Бол.
Процењује се да корупцију на европском нивоу подстиче трговина дрогом, посебно рекордне количине кокаина које стижу из Латинске Америке.
(Косово онлајн)
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)