ОДРОНИ И КЛИЗИШТА У СЛОВЕНИЈИ: Бројни проблеми због поплава у Горењској
ОБИЛНЕ кише и топљење снега створили су проблеме у појединим деловима Горењске, а велике количине воде поплавиле су поједине објекте и изазвале одроне и клизишта на путевима, саопштила је данас словеначка Управа за цивилну заштиту и ублажавање катастрофа.
Фото: Г. Шљивић
У региону Бовец забрањено је кретање одређеним путевима због опасности од лавина.
На путу Кропа у недељу увече дошло је до обрушавања потпорног зида, због чега су надлежне службе одмах прекриле зид најлонском фолијом, преноси портал 24УР.
Истовремено, службе раде и на уклањању обореног дрвећа и материјала са путева.
Због клизишта и одрона у потпуности су затворени путеви Кропа-Јамник, Тржич-Љубељ, а затворен је и гранични прелаз Љубељ са Аустријом.
Полиција у Крању упозорила је у недељу увече возаче на обилне падавине и одроне, као и на преливање локалних река на путеве.
У Горењској су поплављени подруми стамбених објеката, као и поједине улице, а ватрогасне службе раде на испумпавању воде.
Препоручујемо
ДОБРЕ ВЕСТИ ЗА ОКО 12.000 НАЈСТАРИЈИХ ГРАЂАНА: Из Словеније стиже додатак уз пензију
01. 02. 2021. у 12:49
ЗЕЛЕНСКИ, МРТВИ СУ: Стравичан снимак и брутална порука, јавио се Кадиров (ВИДЕО)
ЧЕЧЕНСКИ лидер Рамзан Кадиров објавио је снимак ликвидације украјинских војника у Костјантињивки у Доњецкој области у Украјини на свом Телеграм каналу.
07. 02. 2026. у 17:05
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)