НАГРАЂЕНА МОНОДРАМА "ЗАШТО БАШ ОН": Јелица Ковачевић победница Међународног фестивала у Источном Сарајеву
ПРЕДСТАВА “Зашто баш он?” и Јелица Ковачевић победили су на 25. јубиларном Међународном фестивалу кратких форми и монодрама у Источном Сарајеву. Награђена монодрама је настала по тексту Зорана Божовића и у режији саме глумице.

Фото: Depositphotos
Стручним жиријем председавао је проф. др Раде Симовић редовни професор Филозофског факултета Универзитета Источно Сарајево, а чланови су били: Недељко Зеленовић, књижевник, Витомир Митрић, оснивач Форум театра и фестивала Лутфест, Зоран Тодоровиц́, театролог и Љубо Божовић, драмски уметник... Жири је донео једногласну одлуку и представа “Зашто баш он?” проглашена је за најбољу монодрама, а глумичина игра окарактерисана “као пиранделовски интроспективна, самоисцрпљујућа и естетизовано снажна.”
Фестивал је отворен монодрамом “Едит Пјаф” (ауторски пројекат Ђорђа Вукашиновића), уследила је представа “Савршен производ” Босанског народног позоришта Зеница, “Зашто баш он?” Јелице Ковачевић и “Изгубљени у Бруклину” Народног позоришта Републике Српске.

РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: "Ово је неприхватиљво и невиђено брутално"
ТРИ руска борбена авиона МИГ-31 ушла су данас у естонски ваздушни простор у области острва Вајндло без дозволе и остала у естонском ваздушном простору скоро 12 минута, пренео је естонски портал "Ерр.ее".
19. 09. 2025. у 17:00

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

УМРО ВЕЛИКИ ГЛУМАЦ Петровци: "Албанци ме звали 'српски шпијун', а кад треба - 'патриота'! Знам шта сам - никад ме нико није купио"
ГЛУМАЦ и професор глуме Енвер Петровци преминуо је данас у 72. години, а једну од последњих улога одиграо је између осталог у филму "Руски конзул", серији "Клан", "Јужном ветру", "Сенкама над Балканом", "Бољем животу"...
22. 09. 2025. у 16:07
Коментари (0)