АНТЕ је најчешће име које се после тзв. домовинског рата даје деци у Хрватској јер асоцира на усташког поглавника Павелића и знак је пораста национализма, а исто је што је у Немачкој Адолф, само што немачку децу не крсте тим именом, порука је у тексту двојице аутора Деана Ковача и чешког колеге Штепана Јурајда.
I ptice na grani cuju i vide da je sve Anto do Ante, i svi "za dom spremni" kanite se vec jednom te okorele genocidne nacije.
Не би се могао усташлук избити из Хрвата ни чекићем.
Bilo je Anta prije i poslije Pavelica a trenutno je najvise Luka. Ante je dosta cesto ime u Dalmaciji a u Dubrovniku je cesce Antun, u Bosni Anto. I ostavite se budalastina jer gubite na cijeni.
Ime Ante je u Hrvatskoj bilo najpopularnije 1930. i 1939. od tada je u konstantnom padu, također to se ime tradicionalno daje samo u Dalmaciji i nema nikakve veze s Pavelićem već sa Svetim Antom.
Ime Ante je popularno zbog sv. Ante Padovanskog, koji je bio osobito štovan u Dalmaciji.
Повезане вести
ИСКЉУЧИЛИ МУ СТРУЈУ ПА ЈЕ ИЗБО ДЕЦУ: Откривено шта је претходило нападу на малишане, ишао улицама са шрафцигером у рукама
ДОМИНИК Ш. (49) из Меца који је јуче шрафцигером избо двоје 11-годишње деце на улицама Дарде и Меца приведен је судији Жупанијског суда у Осијеку.
18. 08. 2020. у 18:41
ПРЕДСЕДНИК СРБИЈЕ МЕЂУ ГЛАВНИМ ГОВОРНИЦИМА: Вучић 31. августа на Бледском стратешком форуму
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић и премијери Хрватске, Чешке, Мађарске и Пољске биће главни говорници на овогодишњем Бледском стратешком форуму (БСФ) који се одржава 31. августа, изјавио је данас генерални секретар форума Петер Грк.
18. 08. 2020. у 17:09
МАСОВНО ОТКАЗУЈУ РЕЗЕРВАЦИЈЕ: Туристи беже главом без обзира из Хрватске
Након што је Аустрија увеле строге мере на граници и ставила Хрватску на црвену листу туристи беже из Хрватске, а у приправности су и Словенци који очекују исте мере до краја седмице.
18. 08. 2020. у 11:44
ХРВАТСКА ПАДА У ЕКОНОМСКИ АМБИС: За годину дана нестало више од 73.000 радних места
САМО за годину дана, од краја јуна прошле до краја јуна ове године, број запослених у Хрватској смањио се за више од 73.000.
17. 08. 2020. у 21:04
ЈЕЗИВИ НАПАД У ОСИЈЕКУ: Мушкарац избо ножем двоје деце, полиција обавља увиђај
ЧЕТРДЕСЕТДЕВЕТОГОДИШЊИ мушкарац избо је данас ножем двоје деце у местима Дарда и Меце код Осијека.
17. 08. 2020. у 16:47
Најновије из рубрике
"ЗЛА И КОРУМПИРАНА" Трамп ликује над политичким гробом Ненси Пелоси: Велики догађај за Америку
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп рекао је да је одлука бивше председнице Представничког дома Ненси Пелоси да се не кандидује за Конгрес "велики догађај" за Сједињене Државе.
06. 11. 2025. у 18:00
НЕЗГОДНО Девојчица пресрела Путина, он одговорио: "Зашто? Оца ми убили, а ујака вратили на прву линију фронта иако је рањен!"
ВЛАДИМИР Путин се нашао у незгодној позицији када га је девојчица (11) суочила са питањем о њеном ујаку који је на фронту у Украјини.
06. 11. 2025. у 18:00
ЦРКВЕ УВОДЕ ФИСКАЛНЕ КАСЕ: Уместо пара на икони, ту је картица или мобилни телефон - дигитално верско доба у Италији
НА ТАЈ начин се верницима олакшава пружање помоћи, док се истовремено подржавају хуманитарне активности епархија.
06. 11. 2025. у 17:34 >> 17:34
"НЕ ПРИЧАЈ ГЛУПОСТИ!" Пукла "шамарчина" првом човеку НАТО-а
СЕНАТОР Алексеј Пушков позвао је генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа, који је оптужио Русију да покушава да "подрива глобална правила", да престане да "шири бесмислице".
06. 11. 2025. у 17:30
НЕМА ВИШЕ "ГЛЕДАЊА КРОЗ ПРСТЕ": У комшилуку и за најмању грешку стижу папрене казне
ХРВАТСКО Министарство унутрашњих послова припрема најопсежније измене закона у последњој деценији.
06. 11. 2025. у 17:28
Коментари (6)