У СЕВЕРНОЈ МАКЕДОНИЈИ ПОНОВО УВЕДЕНО ВАНРЕДНО СТАЊЕ: Трајаће само осам дана да би избори били 15. јула
Председник Северне Македоније, Стево Пендаровски, прогласио је вечерас ванредно стање у трајању од осам дана
Фото: Новости архива
Председник Северне Македоније, Стево Пендаровски, прогласио је вечерас ванредно стање у трајању од осам дана како би се омогућило да ванредни парламнетарни избори буду 15. јула.
У саопштењу се наводи даје Пендаровски одлуку да прогласи ванредно стање кооје ће тграјати до 22. јуна, донео на предлог Владе, да би се омогућило неометано припремање ванредних парламнетарних избора који су политичке странке договориле за 15. јул, и то уз спровоодјење мера заштите здравља током изборног процеса у условима пандемије.
"Ванредно стање у трајању од осам дана ће омогућити да се неометано одвија изборни процес, да председник пармента донесе решење о изборима 15. јула и да Државна изборна комисија направи измењени роковник", напоменуо је председник.
Пендаровски је истакао да очекује да превремени парламнетарни избори "буду фер, слободни и демократски, имајући у виду европску перпективу земље".
По уредби Владе од 22. марта којом су због пандемије одложени избори првобитно заказани за 12. април, изборни процес се наставља одмах по укидању ванредног стања и траје преостала 22 дана, што значи да би без новог варедног стања, требало да буду 5. јула.
Северна Македоније од почетка јануара има техничку владу за спроводјење избора, а од расписивања избора 12. марта не фунционише парламент јер се распустио због тада планираних избора.
Ванредно стање које је у Северној Македонији било уведено 18. марта због епидемије корона вируса, престало је у недељу, 14. јуна, после 88 дана.
СЕРИЈА ЕКСПЛОЗИЈА У ГЛАВНОМ ГРАДУ: Гори пет фабрика, повређене најмање 22 особе (ВИДЕО)
НИЗ снажних експлозија потресао је у петак увече индустријски парк у близини аргентинске престонице Буенос Ајреса, изазвавши огроман пожар у којем су повређене најмање 22 особе.
15. 11. 2025. у 16:26
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Полиција улетела на свадбу, ХАПСИ МЛАДУ - а тек објашњење! Ово је ЛУДНИЦА (ВИДЕО)
ЧАК и на најлепшим свадбама понекад се десе непредвиђене ситуације, ситне грешке или чак већи инциденти.
14. 11. 2025. у 16:23
Коментари (0)