СНАЖНА ОЛУЈА ПОГОДИЛА ХРВАТСКУ Ветар дува 100 на сат и ломи све пред собом! Удар муње изазвао пожар, обилна киша направила хаос

ДОК је у већини предела већи део дана превладавало ведро време, данас у касним поподневним сатима у деловима Далмације дошло је до јаког развоја облака и погоршања.

СНАЖНА ОЛУЈА ПОГОДИЛА ХРВАТСКУ Ветар дува 100 на сат и ломи све пред собом! Удар муње изазвао пожар, обилна киша направила хаос

Фото Pixabay free images

После 18 сати снажно невреме праћено грмљавином развило се на подручју од Мосора до Камешнице, а било је кише, пљускова, грмљавине, а понегде и града.

Најјаче невреме захватило је подручје од Сиња до Солина и западног дела Мосора. Ради се о подручју којим управо пролазе бројни ходочасници према Сињу.

Према подацима мреже Пљусак.цом, до 18 сати од Соња до Шестановца пало је 10 до 15 литара кише по квадратном метру, а падавине су тек почеле на сплитском и солинском подручју.

УДАР МУЊЕ ИЗАЗВАО ПОЖАР

На подручју Подстране удар муње у Перун изазвао је пожар, али срећом га је киша брзо угасила.

У Жрновници су у време доласка невремена забележени удари ветра до 100 км/х, а нешто сломљених грана пало је на саобраћајнице.

У већем делу Хрватске данима су температуре око 40. подеока, а са наиласком невремена у том подручју температура је пала и за 15 степени.

(Телеграф)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову