"КОЧАНИ ЈЕ САДА МРТАВ ГРАД" Човек који је изгубио два брата у незапамћеној трагедији открио: Познавао сам 30 људи који су погинули
У СТРАВИЧНОМ пожару који се 16. марта догодио у Кочанима свој живот изгубило је 59 младих особа, а ова вест потресла је читав регион.
Фото: Ј.С.
Стојан Рашков, мушкрац који је изгубио двојицу браће у овој страшној трагедији, поделио је своју тешку исповест:
- Ја сам био код куће, сваке недеље идем у цркву која је 50 километара удаљена од нашег места. Када сам се пробудио, видео сам да млади из мог града на друштвеним мрежама шаљу снимке и желе да знају где су људи. Тражили су информације где су, и ја сам сазнао да је дошло до огромне несреће.
Он даље објашњава да је тада сазнао и да је један од његове браће у болници у Скопљу:
- Сазнао сам да је у добром стању, али сам истог дана сазнао и да су друга двојица настрадали у самој несрећи. Тела су на обдукцији јер јер је ситуација са дискотеком таква да је у питању велика криминална операција. Моментално је ухапшено 50 људи и одведено на испитивање, а не верујем да ће власт покушти да прикрије ово, у питању је влеика несрећа. Градонаћелник је дао оставку.
Рашков каже да је један од браће био 1988. годиште, а да је цео живот радио у дискотеци, док је млађи брат имао свега 25 година.
- Све несреће се догађају због мањка контроле. Дискотека је са фалсификованом лиценцом радила нелегално годину дана. Ово је несрећа од које не можемо да се вратимо - каже он.
Каже и да је не само његова породица, већ цео град истраумиран ситуацијом:
- Нема људи на улицама, све је затворено, Кочани је сада мртав град. Ја сам један од људи који је бацио каменице на власнике кафића на јучерашњем протесту, јер када сам ја ишао на журке у тој дискотеци ја нисам знао да идем на небезбедно место и да је у питању нелегална лиценца. Није само лиценца проблем, он није имао систем за хидранте. Правио је забаве где сваког тренутка може да настане несрећа.
Рашков тврди и да није тачна информација да дискотека може да прими 500 људи, већ је тамо било преко 1000 људи:
- Тамо има и више од 1000 људи. Постоји само један излаз, док су друга врата са задње стране била затворена јер је постојао план да дође до хапшења због дроге. Та дискотека није испунила захтеве да буде локал, има само један излаз и када уђеш нема простора, настао је стампедо, млади људи су се препали и почели да беже. Брат који је преживео је пао, а ватрогасац га је изнео, имао је срећу. Многи нису имали ту срећу.
Он додаје и да је познавао 30 људи који је изгубило живот, међу којима су и двојица колеге фотографа.
(Курир)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)