ПОТОНУО СЛУЖБЕНИ БРОД ГРАНИЧНЕ ПОЛИЦИЈЕ НА САВИ: Пловило било на везу
СЛУЖБЕНО пловило граничне полиције Хрватске на реци Сави које се због квара налазило на везу у Жупањи, због продирања воде потонуло је, али је брзом реакцијом полицајаца и ватрогасаца брод је извучен и упућен на поправку, саопштила је Полицијска управа вуковарско-сремска.

Фото: Принтскрин/Јутјуб/МУП ХР
-У ноћи са суботе на недељу, 28./29. септембра, услед обилне кише дошло је до продора воде у службено полицијско пловило на задужењу у Станици граничне полиције Жупања, које је претходно због квара било привезано на вез на реци Сави у Жупањи. Пловило је кренуло да тоне, а полицијски службеници су одмах реаговали и у сарадњи с припадницима Јавне ватрогасне станице Жупања извукли из воде, наводи се у саопштењу.
У сарадњи с Лучком капетанијом Славонски Брод на пловилу је обављен увиђај, којим је утврђено како је узрок хаварије неконтролисано продирање воде у крмену комору кроз микропукотине на месту где су плоче заварене, те је искључена могућност да је догађај последица кривичног дела, стоји у полицијском саопштењу.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо

ЖРТВЕ КОМУНИЗМА НЕЋЕ ДОБИТИ МУЗЕЈ: Челници Хрватског града Сплита одбијају иницијативу
29. 09. 2024. у 17:15

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ЗВАНИЧНО КРАЈ: Коме је припао дворац у Бечу? Развели се Тони и Драгана
ПЕВАЧИЦА Драгана Мирковић и бизнисмен Тони Бијелић званично су се развели након 25 година брак.
30. 04. 2025. у 12:32
Коментари (0)