СРБИ ПРОТЕРАНИ И УБИЈЕНИ: Запаљено 35 цркава и манастира, а после 29 година нико није осуђен
НА данашњи дан прије 29 година почињен је стравичан злочин над Србима у Петровцу, Кључу и Босанској Крупи, запаљено је 35 цркава и манастира, а до данас нико није осуђен, рекао је председник Одбора за заштиту права Срба у Федерацији БиХ Ђорђе Радановић.
Фото Shutterstock
Радановић је подсетио да је у тој акцији протерано српско становништво, а они који су остали, убијени су.
Он је навео да се још чека на исход суђења бившем команданту Петог корпуса такозване Армије БиХ Атифу Дудаковићу.
- Још нема осуђујуће пресуде за удружени злочиначки подухват. Тужилаштво БиХ је формирало предмет са 400 сведока да би се одуговлачило, па и до Дудаковићеве смрти. Шест година се чека на исход у овом предмету - рекао је Радановић и напоменуо да се Србима суди по "кратком поступку".
Дудаковићу и осталим припадницима Петог корпуса суди се за злочине почињене на подручју Босанског Петровца, Кључа, Босанске Крупе и Санског Моста, укључујући убиства више од 300 лица, прогоне и уништење верских објеката.
(СРНА)
Препоручујемо
СТАРИ И СМЕХОТРЕСНИ СЦЕНАРИО: Урсула маше шаргарепом пред БиХ - Можда ви будете следећи
03. 09. 2024. у 08:43
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)