КИША ИМ ДАЛА ТРАЧАК НАДЕ, АЛИ... Пожари и даље бесне у Хрватској

Дејана Калинић
Дејана Калинић

03. 08. 2024. у 10:53

КИША која је ноћас накратко падала на ширем сплитском подручју помогла је ватрогасцима на пожариштима у Тучепима код Макарске и у Винишћу недалеко од Трогира, али су пожари остали активни, рекли су у Жупанијском ватрогасно-оперативном центру Сплит. ​

КИША ИМ ДАЛА ТРАЧАК НАДЕ, АЛИ... Пожари и даље бесне у Хрватској

Фото: Профимедиа

Већ се четврти дан бројни ватрогасци, којих је у почетку било 300, а сада се њихов број смањио на 150, са 77 возила бори с пожаром отвореног простора изнад Тучепа и код Подгоре где гори макија, ниско растиње и борова шума, наводи Хина.

До сада је изгорело укупно 750 хектара. Осим свих расположивих ватрогасних снага из Сплитско-далматинске жупаније на локацијама пожара су и ватрогасци из унутрашњости Хрватске.

Како би се барем мало одморили, на терену се мењају сваких 12 сати. Имају и подршку ваздушних снага.

У другом пожару на отвореном простору у Врсинама исто учествују ватрогасци с подручја жупаније којима су у помоћ дошле колеге из Личко- сењске и Копривничко- крижевачке жупаније.​

Из ваздуха су им помагала два "ер трактора", а на терену је и даље стотинак ватрогасаца са 30 возила. Опожарена површина износи 500 хектара ниског растиња и борове шуме. У оперативном центру кажу да им је киша пуно помогла, да ће авиони и данас бити активни на пожариштима и да по мало смањују снаге на терену и раде на санацији.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ Водитељка о тешкој болести

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести

ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.

15. 06. 2025. у 21:19

Коментари (0)

НАКОН КРАХА ВЕЗЕ СА БАСТИЈАНОМ, СРЕЋУ ПРОНАШЛА ПОРЕД МИЛИОНЕРА: Ана није прва коју је фудбалер оставио због друге