ОКОНЧАНА ДРАМА НА ЈАДРАНУ: Хрватски трајект са 340 путника после шест сати плутања стигао на Корчулу
ТРАЈЕКТ „Оливер“ хрватске компаније Јадролинија, који је због техничког квара са више од 300 путника неколико сати плутао корчуланским каналом, стигао је вечерас у Велу Луку на Корчули.

Фото: Танјуг/АП
-Трајект је успео да пристане у Велу Луку и путници се полако искрцавају, изјавила је за Хину Јелена Ивулић, координатор Јадролинијиног сплитског пловног подручја.
Она је казала да је посада успела да санира квар неколико миља од Веле Луке након чега је „Оливер“ запловио према одредишту. Додала је и да је тегљач био у близини из безбедносних разлога.
Претходно је истакла да безбедност 340 путника и посаде ни у једном тренутку није била доведена у питање.
Трајект је каснио шест сати.
Брод је стар 27 година, купљен је ове године за 12 милиона евра, при чему је још 2,7 милиона евра утрошено на ремонт.
Трајект „Оливер“, пре него што га је Јадролинија купила, пловио је у Грчкој под именом „Хермес“, а у Хрватској је запловио 20. маја, након ремонта.
Трајект је назван по певачу Оливеру Драгојевићу.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ТОП ГАН: Пилоти руске северне флоте изводе вежбе изнад Баренцовог мора
Препоручујемо

ИНЦИДЕНТ НА НЕБУ ИЗНАД ХРВАТСКЕ: Дигнути МиГ-ови, огласило се министарство одбране
24. 07. 2024. у 22:05

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести
ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.
15. 06. 2025. у 21:19
Коментари (0)