ОСУМЊИЧЕНИ ЗА УБИСТВО ВАЊЕ ЂОРЧЕВСКЕ БИЋЕ ИЗРУЧЕН СЕВЕРНОЈ МАКЕДОНИЈИ: Турска одобрила екстрадицију
ТУРСКЕ власти одобриле су екстрадицију Љупча Палевског-Палча, који је осумњичен за двоструко убиство Вање Ђорчевске и Панча Жежовског.

Фото: Друштвене мреже/МУП С. Македоније
Потврда да је екстрадиција одобрена је достављена данас.
Подсећамо, Љупчо Палевски, првоосумњичени за киднаповање и убиство 14-годишње Вање Ђорчевске и 74-годишњег Панча Жежовског, ухапшен је 5. децембра у граду Баликесир у Турској по међународној потерници, а 11. децембра му је одређен екстрадициони притвор.
Јавно тужилаштво Северне Македоније је саопштило да је за „лице осумњичено за два кривична дела отмице, као и два убиства на свиреп начин“ по предлогу Основног јавног тужилаштва Скопље „већ одређена мера притвора… одмах по његовој екстрадицији“.
Турске судске власт су Палевског 29. децембра ставиле привремени затвор у Затвореној казненој поправној установи „Баликесир“ ради екстрадиције Северној Македонији, „у складу са чланом 16. Европске конвенције о екстрадицији злочинаца“.
За саучесништво у двострукој отмицу и убиству на свиреп начин су осумњичени Велибор Манев, Влатко Кешишов и Боре Видевски, који су у притвору у Скопљу, док је Вањин отац, Александар Ђорчевски, осумњичен да је помагао у отмици његове кћерке.
Тела малолетне Скопљанка Вање и фризера Панча из Велеса, чији је нестанак пријављен 27, односно, 24. новембра, нађена су 3. децембра.
(Телма)
БОНУС ВИДЕО

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

СРПСКА СНАЈА ИЗ ЗАМБИЈЕ Описала свој прелазак у православље: "У почетку, неке ствари биле су ми ЧУДНЕ"
ПАТРИЦИЈА Каунда из Замбије пре неколико година заљубила се у младића из Србије, а због њега се доселила у нашу земљу, па чак и променила веру.
02. 08. 2025. у 11:32
Коментари (0)