ЗИМА САМО КАЛЕНДАРСКИ: Нова година широм Јадрана прослављена купањем у мору (ФОТО)
ПРВОГ дана 2024. године, упркос температури мора од само 13 степени Целзијуса и нешто нижој температури ваздуха, широм јадранске обале један број грађана је одлучио да нову годину поздрави пливањем у мору.

Фото: Танјјуг/АП
Традиционално, тачно у подне, купачи у Пули су уз отварање шампањца пожелели срећну, здраву и успешну 2024. годину и отпливали уобичајену зимску руту.
Купачи су скинули одећу и ушли у море које није било прехладно за ово доба године, а пратиле су их бројне новинарске екипе и бодрила публика и пријатељи.
У сплитској четврти Бачвице познатој по пешчаној плажи, играо се "пицигин", традиционална, колективна игра лоптом, најчешће у плићаку, наводи хрватски портал.
У Задру на Морским оргуљама, архитектонском музичком објекту, осму годину заредом организовани су скокови у море.
Чак 40 Задрана окупало се у хладном мору и на тај начин поздравило нову 2024. 2024. годину.
Скакање у хладно море у Опатији је познато као новогодишња здравица, а ове године они храбри носили су морнарска одела и божићне капице.
БОНУС ВИДЕО - КАДРОВИ КОЈИ СУ ОБИШЛИ ЧИТАВУ ПЛАНЕТУ: Спектакуларни ватромент изнад Куле Београд на дочеку 2024.
Препоручујемо

МЛАДИЋ ПОГИНУО ЗА НОВУ ГОДИНУ У КОБЛЕНЦУ: Убила га петарда на 100 метара од куће
01. 01. 2024. у 15:06

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

СРПСКА СНАЈА ИЗ ЗАМБИЈЕ Описала свој прелазак у православље: "У почетку, неке ствари биле су ми ЧУДНЕ"
ПАТРИЦИЈА Каунда из Замбије пре неколико година заљубила се у младића из Србије, а због њега се доселила у нашу земљу, па чак и променила веру.
02. 08. 2025. у 11:32
Коментари (0)