ЗАХАРОВА РЕАГОВАЛА НА ДОДИКОВУ ИЗЈАВУ: Размотрићемо захтев о сарадњи БиХ са БРИКС-ом, ако стигне

Novosti online

02. 09. 2023. у 09:40

ЗАХТЕВИ из БиХ о успостављању сарадњи са БРИКС-ом, уколико их буде било, обавезно ће бити узети у обзир, рекла је портпарол Министарстава спољних послова Русије Марија Захарова.

ЗАХАРОВА РЕАГОВАЛА НА ДОДИКОВУ ИЗЈАВУ: Размотрићемо захтев о сарадњи БиХ са БРИКС-ом, ако стигне

Фото: Јутјуб/Ruptly/Депоситпхотос

Захарова је додала да до сада није било таквих захтева, те да сходно томе нема никаквих званичних контаката и преговора о томе.

- Ако такви захтеви буду примљени, они ће обавезно бити узети у обзир - рекла је Захарова поводом најаве председника Рпублике Српске Милорада Додика да ће представници институција из Српске упутити органима БиХ предлог да се размотри иницијатива о приступању БиХ БРИКС-у.

Она је истакла да активни и конструктивни допринос Републике Српске формирању вишевекторске и уравнотежене спољне политике БиХ, која одговара интересима свих државотворних народа те земље и која је у складу са уставним принципима, Русија сматра као природни и неотуђиви елемент дејтонске архитектуре БиХ, пренио је Спутњик.

- Посебно је ово важно у условима када су у Сарајеву, под притиском западних сила, све чешћи случајеви кршења темељног постулата да међуетнички консензус око спољнополитичких питања нема алтернативу - рекла је Захарова.

Председник Републике Српске Милорад Додик рекао је раније да БиХ треба да поднесе захтев за чланство у БРИКС и најавио да ће представници институција из Српске наредних дана послати предлог да се размотри таква иницијатива.

Додик је навео да ЕУ има алтернативу, те да сматра да БиХ, с обзиром на то да се из Брисела испостављају увек нови и нејасни услови за пријем у ЕУ, треба да поднесе захтев за чланство у БРИКС.

- Верујем да би била примљена пре него у ЕУ - написао је Додик раније на друштвеној мрежи Икс.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (1)

ДРАМА У ЗАТВОРУ: Бивши председник легао на под у доњем вешу - 2 сата дуга агонија због саслушања Јун Сук Јеола