"НИСМО ЗАБОРАВИЛИ ПОМОЋ БЕОГРАДА": Грађани Сарајева и БиХ желе да дају крв рањеним у пуцњави у школи
НАКОН јучерашњег масакра у Београду на друштвеним мрежама се појавио апел за давање крви, и то првенствено нулта негативне крвне групе, за децу рањену у пуцњави у Основној школи "Владислав Рибникар" на Врачару.
Фото: Б. Б.
Грађани су се одазвали позиву са мрежа и забележени су редови код Дома здравља Нови Београд и у самом Заводу за трансфузију.
Поводом ових информација и страшног догађаја у Београду, нови премијер Федерације БиХ Нермин Никшић изјавио је данас како су се јавили добровољни даваоци крви који су спремни да оду у Београд уколико постоји потреба и да донирају крв.
- Јавили су ми се из Удружења добровољних давалаца крви и обавићу разговор да видим да ли је потребно као федерална влада да се помогне Београду. Сарајево није заборавило оно што су нама из Београда као помоћ слали током пандемије и јавили су се ако је потребно да им се изађе у сусрет - додао је Нермин Никшић, нови премијер ФБиХ.
Премијер Никшић упутио је јуче телеграм саучешћа премијерки Србије Ани Брнабић поводом трагедије која се догодила у основној школи у Београду, пренео је radiosarajevo.ba.
БОНУС ВИДЕО: СРЕДЊОШКОЛЦИ ОДАЈУ ПОЧАСТ ЖРТВАМА МАСАКРА: Пале свеће и остављају цвеће испред школе на Врачару
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)