УСТАШКА ПРОПАГАНДА ХРВАТСКОГ ДРЖАВНОГ ВРХА: Како је Пленковић заборавио да је Туђман покушао да истреби Србе (ВИДЕО)

Андријана Нешић

23. 06. 2022. у 08:52

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић покушао је да изједначи Украјинце и Хрвате, занемарујући да су управо Туђман и његова држава покушали да по други пут очисте са лица земље Србе у Хрватској, пошто то нису до краја урадили Павелићевци и усташе.

УСТАШКА ПРОПАГАНДА ХРВАТСКОГ ДРЖАВНОГ ВРХА: Како је Пленковић заборавио да је Туђман покушао да истреби Србе (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин

- За Хрватску, такође жртву агресије у време великосрпске политике Милошевићевог режима почетком 90-их, то је била веома брза, спонтана, готово рефлексна реакција разумевања шта се дешава у Украјини - рекао је Пленковић.

Подсетимо, у Хрватској се и дан-данас негују нацистички симболи, усташлук, па се тако и подиже споменик Милету Будаку и њему сличнима. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТИ СИ КРЕТЕН! Жестока свађа у студију Хит твита, Бабић ударио на Антонијевића

"ТИ СИ КРЕТЕН!" Жестока свађа у студију Хит твита, Бабић ударио на Антонијевића

ЖЕСТОКА свађа избила је вечерас у студију телевизије "Пинк" у емисији Хит Твит где гостују председница Народне Скупштине Србије Ана Брнабић, правник Милан Антонијевић и бизнисмен Бранко Бабић.

16. 11. 2025. у 21:55

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

ЗВУЦИ СЕКСА У БРИТАНСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: После скандала - ухапшена два мушкарца

ЗВУЦИ СЕКСА У БРИТАНСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: После скандала - ухапшена два мушкарца

ДВОЈИЦА мушкарца ухапшена су, па пуштена на слободу уз кауцију, након што је мобилни телефон постављен у Доњем дому британског парламента како би пуштао "сексуалне звукове" током посланичких питања британском премијеру Киру Стармеру.

16. 11. 2025. у 20:32

Коментари (4)

ГОТОВО: Новак Ђоковић се трајно настанио у Грчкој