ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА ХРВАТСКУ: Моћни Рус одустао од великог пословног подухвата у Дубровнику
ВИШЕ нема значајнијих руских инвестиција у Хрватској, нити богати руски пословни људи више улажу у нове послове.

Фото: Free Images Pixabay
Од улагања у хрватски туризам одустао је и један од богатијих Руса, Виктор Векселберг који је имао намеру да хотел ”Белведере” претвори у луксузни ризорт са седам звездица.
Векселбергов пријатељ, нафтни стручњак Давор Штерн, који је био директор Ине и хрватски министар, тврди да је Векселберг продао своју фирму која је пословала у Дубровнику и у чијем је власништву хотел ”Белведере”.
Руски пословни човек планирао је да у обнову хотела инвестира 150 милиона евра. Истовремено дубровачки градоначелник Мато Франковић каже да на састанке са њим у вези обнове хотела долазе исти људи који су радили за Векселберга, а о продаји његове фирме не зна ништа.
Остаје да се види што ће бити и са најпознатијим дубровачким рестораном „360“ који је наводно такође био у Векселберговом власништву. Штерн није потврдио да ли је у пакету продан и ресторан који има једну Мишленову звездицу, а спомиње се једна компанија са Кипра која би требала да преузме Векселбергове послове у Хрватској.

РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: "Ово је неприхватиљво и невиђено брутално"
ТРИ руска борбена авиона МИГ-31 ушла су данас у естонски ваздушни простор у области острва Вајндло без дозволе и остала у естонском ваздушном простору скоро 12 минута, пренео је естонски портал "Ерр.ее".
19. 09. 2025. у 17:00

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

УМРО ВЕЛИКИ ГЛУМАЦ Петровци: "Албанци ме звали 'српски шпијун', а кад треба - 'патриота'! Знам шта сам - никад ме нико није купио"
ГЛУМАЦ и професор глуме Енвер Петровци преминуо је данас у 72. години, а једну од последњих улога одиграо је између осталог у филму "Руски конзул", серији "Клан", "Јужном ветру", "Сенкама над Балканом", "Бољем животу"...
22. 09. 2025. у 16:07
Коментари (4)