СРУШЕНИ АПСОЛУТНИ ТЕМПЕРАТУРНИ РЕКОРДИ: Првог дана 2022. у Далмацији преко 20 степени
ПРВОГ дана нове године у Далмацији су измерене рекордно високе температуре за ово доба године, пренели су хрватски медији.

Фото: Новости
Како је објавио Државни хидрометеоролошки завод, према почетним анализама први дан нове године донео је нове апсолутне рекорде највише температуре од када постоје мерења на више станица, преноси Индеx.хр.
У Книну је тако измерен 21.1 степен Целзијуса, у Сињу је измерено 20,9 степени, а у Метковићу 20,2.
Ранији рекорди изједначени су у Имотском (19.0°Ц) и Плочама (18.6°Ц), објавио је ДХМЗ.
БОНУС ВИДЕО: ЕКСКЛУЗИВНО! НОВОГОДИШЊИ ИНТЕРВЈУ ПРЕДСЕДНИКА ВУЧИЋА ЗА "НОВОСТИ"
Препоручујемо

ОМИКРОН НАС НЕЋЕ ЗАОБИЋИ: Хрватски министар здравља позвао грађане да се вакцинишу
28. 12. 2021. у 21:30

"НЕЋУ МОЋИ ДА ПРИСУСТВУЈЕМ ДОГАЂАЈИМА" Држава ЕУ забранила Фицу прелет до Москве, траже се алтернативне руте
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо је известио да Естонија није дозволила словачком авиону за Русију да прелети преко њене територије и да се тражи алтернативни пут.
07. 05. 2025. у 21:01

"ТО ЈЕ СКАНДАЛ!" Орбан жестоко ударио на Урсулу фон дер Лајен због Украјине
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан оштро је критиковао председницу Европске комисије Урсулу фон дер Лајен на друштвеним мрежама због позива Украјини да убрза приступање Европској унији.
07. 05. 2025. у 15:26

ТАЧНА ПУТАЊА: Како је Вучић летео у Москву "момком из Бразила" - занимљива ознака авиона "YU-SRB"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић стигао је данас у Москву где ће 9. маја присуствовати војној паради поводом Дана победе.
07. 05. 2025. у 17:04
Коментари (0)