ЛИДЕР ВМРО-ДПМНЕ ТВРДИ: "Имамо већину за формирање нове владе"
ЛИДЕР ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тврди да је његова странка обезбедила већину потребну за формирање нове македонске владе. Још без коментара из владајућег Социјал-демократског савеза.
Фото: Фејсбук/Hristijan Mickoski
Лидери ВМРО-ДПМНЕ и Бесе, Христијан Мицоски и Аријан Хоџа тврде да су обезбедили подршку 61 од укупно 120 посланика у македонском Собрању, односно да имају већину потребну за формирање новог кабинета.
"Имамо нову парламентарну већину", написао је Мицкоски на Фејсбуку после састанка са лидером Левице Димитром Апасиевим и Хоџом.
Састанку су присуствовали и Арбен Таравари из Алијансе за Албанце и Африм Гаши из Алтернативе, странкама које су на недавним локалним изборима наступили у коалицији са ВМРО-ДПМНЕ.
Политичка криза у Северној Македонији почела је после лоших резултата владајуће коалиције између СДСМ-а Зорана Заева и Демократске уније за интеграције Алија Ахметија, после којих је Заев најавио оставку на место премијера и шефа партије.
Владајућа коалиција је, после те најаве, оценила да се суштински ништа неће, те да ће две странке именовати новог мандатара и министре.
ВМРО-ДПМНЕ је, међутим, одмах после објављивања резултата најавио формирање нове парламентарне већине, или расписивање ванредних парламентарних избора.
(ПЛУСИНФО)
БОНУС ВИДЕО:
ОВДЕ ЈЕ БИО ХРАМ ВЕЋИ ОД ГРАЧАНИЦЕ: Локалитет Дворине код Аранђеловца крије многе тајне
Препоручујемо
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (0)