ХАОС НА ГРАНИЦИ БиХ И ХРВАТСКЕ: Колоне камиона од 10 километара, нова уредба Загреба изазвала колапс
НА ГРАНИЦАМА Босне и Херцеговине и Хрватске је настао хаос због нових уредби Хрватске које су најављене у понедељак, а колоне теретних возила сежу и до 10 километара.

Километарске колоне камиона на граници / Фото Танјуг-АП
Одлука Хрватске о прекатегоризацији путева у вези с превозом робе, која наноси штету привредницима у БиХ, ступа на снагу крајем месеца, изјавио је председник Спољнотрговинске коморе БиХ Ахмет Егрлић.
- Хрватска је донела одлуку о прекатегоризацији својих путева, где су неки гранични прелази остали да ''висе у ваздуху'', јер на тим путевима, по новој категоризацији, неће бити дозвољен транзитни промет камионима који прелазе 7,5 тона - објаснио је Егрлић.
Додао је да то значи да превозничке компаније из БиХ које саобраћају на том правцу, а превозе робу која се извози или увози у земљу, неће моћи да иду на граничне прелазе на путевима обухваћеним прекатегоризацијом, као и да су на таквим географским положајима да им је далеко да иду на друге прелазе.
Реч је о прелазима Иваница-Горњи Бргат, Велика Кладуша-Маљевац, Брчко-Гуња, Стрмица-Стрмица и Осоје-Вињани Горњи.
Према речима Егрлића, одлазак на друге граничне прелазе повећава трошкове транспорта, а уз то превозници губе додатно време, односно праве додатне километре да би могли да се укључе у путне комуникације којима могу да саобраћају кроз Хрватску.
Хрватска је 20. маја донела одлуку о прекатегоризацији путева која ступа на снагу осам дана након доношења.
Препоручујемо

НОВО УБЛАЖАВАЊЕ МЕРА: У Словенији од данас дозвољени сајмови и пословни скупови
24. 05. 2021. у 10:46

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

"ЗБОГОМ ГУРУУ ЗОРАНУ" Умро вођа наше легендарне групе; бенд престаје да постоји? Отишао свега неколико дана после вести о болести
ГРУПУ су основали уз велику подршку и ветар у леђа Боре Ђорђевића и "Рибље чорбе".
04. 05. 2025. у 19:43 >> 19:47
Коментари (0)