АЗИЈАТИ НЕТОЛЕРАНТНИ НА АЛКОХОЛ: Половина не може да вари вино

07. 04. 2021. у 10:39

ОКО 50 посто Азијата не поседује ензиме који разграђују алкохол - алдехид дехидрогенозу.

АЗИЈАТИ НЕТОЛЕРАНТНИ НА АЛКОХОЛ: Половина не може да вари вино

Фото Приватна архива

Због тога им се лице нагло царвени када пију пиво, вино или жестока пића.

Док код људи који немају никакву реакцију на алкохол јетра брже обради супстанцу, код ових других је за тако нешто потребно више времена. 

Најгори облици овакве реакције су појаве рака уста и грла, што занчи да би људи склони црвенилу требало да избегавају алкохол колико год могу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: Доделити му статус савезне државе САД

ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"

АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.

12. 01. 2026. у 21:16

СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача

СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача

НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.

10. 01. 2026. у 15:43

Коментари (0)

ЗВЕРСКИ ПРЕТУЧЕН: Трагична смрт нашег глумца и даље се памти