СПРЕЧЕНО ИЗУМИРАЊЕ: Руска популација амурског тигра више није у опасности
АМУРСКИ тигар, који живи на Далеком истоку, је највећа и најјача подврста тигра. Унет је у Црвену књигу, а мере заштите ретког предатора допринеле су да се његова популација значајно увећа - толико да више не постоји шанса за изумирањем.
Фото: Принтскрин/Спутњик Србија
-Пре више од 13 година започели смо систематски рад на очувању амурског тигра - много тога је постигнуто, изјавио је министар правде, председник Надзорног одбора Центра за амурског тигра Константин Чујченко.
-У ствари, данас имамо добар резултат: Када смо започели овај велики пројекат 2013. године, популација амурског тигра на територији Руске Федерације била је око 430 јединки. Тренутно смо већ сигурни да ћемо достићи бројку од 750 и можемо рећи да је циљ који је постављен у стратегији заштите амурског тигра постигнут, рекао је за јавност на отварању изложбе фотографија "Земља великих мачака" у Москви.
Према речима Чујченка, сада се са сигурношћу може рећи да је претња од изумирања овог предатора у Русији елиминисана.
Министар је такође позвао госте изложбе на Далеки исток.
-Дођите и видите својим очима, уживајте у овој дивној, дивној природи, закључио је. Изложба фотографија "Земља великих мачака" представља радове Сергеја Горшкова посвећене далекоисточном леопарду и амурском тигру - најређим и највеличанственијим мачкама на планети. Циљ изложбе је да подсети на крхкост природе и важност њене заштите, као и да покаже лепоту Далеког истока, преноси "РИА Новости".
(рт.рс)
БОНУС ВИДЕО - Потрага за деловима тела код Лазаревца
Препоручујемо
КАКО НАСТАЈУ И ТРЕБА ЛИ ДА ИХ СЕ ПЛАШИМО: Астероиди и друга небеска тела
02. 07. 2025. у 23:00
НОВО ИСТРАЖИВАЊЕ: Мајмунске богиње могу да инфицирају и људски мозак
02. 07. 2025. у 00:00
КУЋНА АПОТЕКА: Које лекове (и не само лекове) би увек требало да имате у дому
30. 06. 2025. у 00:00
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Зашто не треба говорити "прими моје саучешће"? Отац Предраг открива: "Не будите плитки"
"КАДА изјављујете саучешће не будите плитки..."
29. 04. 2026. у 12:35
Коментари (0)