НА КРИТУ УХАПШЕНО ШЕСТ ОСОБА: Кријумчарили већи број антиквитета
ВЛАСТИ у Грчкој ухапсиле су шест особа на острву Крит, наводно повезаних са мрежом за кријумчарење антиквитета која је покушавала да прода десетине древних артефаката, саопштила је данас грчка полиција.
Фото Танјуг/АП
У саопштењу се наводи да су сви осумњичени ухапшени у оквиру специјалне тајне акције док су на заказаном састанку покушавали да продају најмање 46 антиквитета, у чему су спречени, пренео је Катимерини.
Истражитељи су навели да је група деловала као координирана криминална мрежа, са јасно дефинисаним улогама, укључујући вођу, посредника и одређеног транспортера.
Међу пронађеним антиквитетима било је 15 древних уљаних лампи, 17 фигурица или фрагмената, неколико керамичких посуда и мермерна скулптура за коју се верује да приказује дечју главу.
Фото Танјуг/АП
Сматра се да сви потичу из различитих периода историје древне Грчке, а тек треба да их процене државни органи за арехологију.
Полиција је запленила и детекторе метала и опрему за скенирање, за које се верује да су коришћени за лоцирање закопаних реликвија, као и ватрено оружје, муницију, одређену количину канабиса и више од 3.000 евра у готовини.
Сва шесторица осумњичених суочавају се са оптужбама за чланство у криминалној организацији и кршење закона о заштити културног наслеђа.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели
Препоручујемо
Полиција упала у универзитет у Солуну који су заузели антивладини активисти
22. 04. 2025. у 13:16
КО ПУТУЈЕ У ГРЧКУ, НЕКА СЕ ПРИПАЗИ: Стижу нова правила, а казне су папрене
13. 04. 2025. у 22:45
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ
ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.
05. 01. 2026. у 19:27
Коментари (0)