ПРОНАЂЕН ШОПЕНОВ ВАЛЦЕР НАПИСАН ПРЕ 200 ГОДИНА: Ево како дело звучи (ВИДЕО)
У ТРЕЗОРУ Морганове књижаре и музеја у Њујорку пронађен је валцер пољског композитора Фредерика Шопена, написан пре скоро 200 година.

Фото Shutterstock
Кустос музеја Робинсон Мекклилан каже да је дело настало највероватније између 1830. и 1835. године, да није потписано, али да на Шопена као аутора указује његов препознатљиви симбол бас кључа, преноси Би-Би-Си.
Он је након открића дела разговарао са академиком са Универзитета у Пенсилванији који је стручњак за пољског композитора, а затим су тестирани мастило и папир, након чега је закључено да се ради о оригиналу.
Како се наводи, валцер има мање грешке у ритму и нотацији, али Мекклилан је чврсто уверен да Шопен стоји иза тог дела.
Шопен, који је углавном писао дела за клавир умро је у Француској 1849. године у 39 години, а током свог релативно кратког живота прогањале су га халуцинације и сматра се да је имао епилепсију.
(Б92)
БОНУС ВИДЕО:
ДА СЕ СРЦЕ ЗАЛЕДИ: Стефан Ђоковић свира композицију Андрије Чикића

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)