ПРЕЖИВЕО НАПАД АЈКУЛЕ : Мушкараца спасио пријатељ подводном пушком
ПОДВОДНИ риболовац преживео је напад ајкуле код острва Ки Вест на Флориди захваљујући пријатељу који се суочио са океанским предатором.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм/ nikana.gr
Хозе Абру, рекао је локалним медијима да се бавио повдодним риболовом у близиниједног гребена код Ки Веста када га је изнадила ајкула и угризла неколико пута, преноси Фокс њуз.
Нагласио је да је имао среће што је рибарио са пријатељем који је допливао до ајкуле и забио јој у чељуст своју подводну пушку.
Након што је уплашио ајкулу, пријатељ је позвао помоћ.
Абру је објаснио да је напад трајао десетак секунди, а да га је ајкула угризла за ногу и раме и покушала да га угризе за груди.
-У таквој ситуацији немате времена да се плашите. Само треба да побегнете од ајкуле. То је једина опција, навео је он.
Прошле недеље, тинејџер је задобио тешке повреде када га је ујела ајкула док је вежбао током кампа за обуку спасилаца на Флориди.
Напад је уследио само неколико дана након два одвојена инцидента на плажи у Њу Смирна Бичу, када је ајкула 26-годишњег младића ујела за стопало, а 21-годишњак је нападнут док је играо фудбал.
Ајкуле су се појавиле и у Њујорку, због чега је највећа градска плажа у САД Рокавеј била затворена.
(Спутник)
БОНУС ВИДЕО:
"НОВОСТИ" НА ЛИЦУ МЕСТА: Ово је зграда где је питбул на смрт изуједао власника у Новом Саду

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести
ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.
15. 06. 2025. у 21:19
Коментари (0)