МАСК ПОКРЕЋЕ СВОЈУ ВЕШТАЧКУ ИНТЕЛИГЕНЦИЈУ: Биће пандан четботу компаније OpenAI
АМЕРИЧКИ милијардер Илон Маск рекао је вечерас да ће покренути вештачку интелигенцију (АИ) коју назива "TruthGPT".

Фото: Профимедиа
-Покренућу нешто што зовем "TruthGPT" или вештачку интелгенцију која тражи истину и која покушава да разуме природу универзума - рекао је Маск у интервјуу за Фокс њуз.
Он је додао да сматра да би то могао да буде најбољи пут ка сигурности, "у смислу да постоји АИ коме је стало до схватања универзума, и који неће да уништи човечанство, јер смо ми, људи, интересантан део тог универзума", рекао је Маск, преноси Ројтерс.
Масков план је, како преноси Ројтерс, очигледан изазов за "CharGPT", популарни четбот компаније “OpenAI”.
“OpenAI” је за сада најсавременији облик вештачке интелигенције, са којим можете текстуално да разговарате, да вам да одговор на бројна питања, напише код, песму, исправи грешку у програму, додаје британска агенција.
Препоручујемо

ТРЕНУТАК ЗА ИСТОРИЈУ: Илон Маск лансира најмоћнију ракету икада (ВИДЕО)
17. 04. 2023. у 13:40


ПТИЧИЦА ЈЕ ОТПЕРЈАЛА У ПРОШЛОСТ: Твитер променио свој логотип, ево шта је замена
03. 04. 2023. у 22:54

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (1)