НЕОБИЧАН ПРИЗОР ИЗНАД ТИХОГ ОКЕАНА: Пилот изнад облака забележио светла која се виде чак и из Међународне свемирске станице (ВИДЕО)

Татјана Марковић

03. 08. 2022. у 22:40

ПИЛОТ Дастин Магард објавио је пре неколико дана интригантан снимак који је направио из кокпита док је летео изнад Тихог океана, а призор јарког црвеног светла испод авиона навео је многе да покушају да одгонетну о чему се ради.

НЕОБИЧАН ПРИЗОР ИЗНАД ТИХОГ ОКЕАНА: Пилот изнад облака забележио светла која се виде чак и из Међународне свемирске станице  (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин

Корисници Твитера брзо су изнели разна тумачења - од ванземаљаца, преко подморских вулкана до бакљама наоружаних фудбалских навијача, али на крају је први тачан одговор дао Нил Јакобс, стручњак за моделовање временских прилика.

- Нисмо имали појма у шта гледамо. Збијали смо шале, нагађали да се налазимо усред неке војне вежбе -, казао је Магард, који је од Јакобса на крају и сам сазнао да је посматрао најобичније комерцијалне рибарске бродове.

Наиме, многи рибари врло радо користе црвена ЛЕД светла јер привлаче рибу, а да је Јакобс заиста био у праву, потврдиле су и информације с интернет странице глобалфисхингwатцх.орг.

Тамо је било могуће пронаћи чак и тачне називе свих пловила која су се налазила у том тренутку испод летелице, а интересантан податак открио је и то да је та светла понекад могуће видети чак и из Међународне свемирске станице.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НА СТОЛУ СУ РАТНИ ПРЕДЛОЗИ, БРИСЕЛ ХОЋЕ РАТ! Орбан се хитно јавио из Копенхагена

"НА СТОЛУ СУ РАТНИ ПРЕДЛОЗИ, БРИСЕЛ ХОЋЕ РАТ!" Орбан се хитно јавио из Копенхагена

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан навео је из Копенхагена, где учествује на самиту Европске политичке заједнице, да је ситуација озбиљна и да се на столу налазе, "отворени, ратно оријентисани предлози".

02. 10. 2025. у 08:59

(МАПЕ) ОВАКО ЋЕ СЕ КРЕТАТИ НЕВРЕМЕ У СРБИЈИ: Погледајте из часа у час, стижу снег и киша (ФОТО)

(МАПЕ) ОВАКО ЋЕ СЕ КРЕТАТИ НЕВРЕМЕ У СРБИЈИ: Погледајте из часа у час, стижу снег и киша (ФОТО)

ПОГЛЕДАЈТЕ како ће се ледени облак кретати над Србијом и које крајеве кад погађа невреме. Данас и сутра облачно са кишом и хладно, осим на северозападу Војводине где ће се задржати суво време, најавио је РХМЗ.

02. 10. 2025. у 10:47

Коментари (0)

ИСТОРИЈСКИ ТРЕНУТАК! ФК Динамо Загреб стиже у Београд!