РАД НА ЗАЈЕДНИЧКОЈ ЕВРОПСКОЈ АКАДЕМСКОЈ ПЛАТФОРМИ: Радионица у организацији Универзитета у Београду
У организацији Универзитета у Београду одржана је дводневна радионица посвећена даљем развоју и унапређењу Отвореног кампуса европске универзитетске алијансе Circle U. која је окупила академске катедре и представнике партнерских универзитета.
универзитет у београду
Они су заједно радили на осмишљавању наредних корака у изградњи ове заједничке европске академске платформе.
Отворени кампус (Open Campus) је иницијатива универзитетске алијансе Circle U. чији је циљ да подстакне међууниверзитетску сарадњу, заједничко креирање курсева и иновативне облике учења и наставе, отварајући нове могућности за студенте и наставнике широм Европе.
Првог дана, учесници су у Европској кући разговарали о академској слободи, плану развоја Open Campus-а и досадашњим искуствима сваког универзитета у развоју заједничких образовних активности. Представљени су и примери добре праксе Универзитета Paris Cité и Универзитета у Ослу.
Другог дана, у Центру за промоцију науке, кроз интерактивне сесије и групни рад по моделу World Café, учесници су дефинисали будуће приоритете, потребе и конкретне кораке за унапређење сарадње у оквиру Open Campus иницијативе.
Догађај је окупио чланове радне групе за образовање са свих универзитета чланица Circle U. и представља важан корак ка развоју нових облика наставе и сарадње на европском нивоу.
Препоручујемо
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Зашто не треба говорити "прими моје саучешће"? Отац Предраг открива: "Не будите плитки"
"КАДА изјављујете саучешће не будите плитки..."
29. 04. 2026. у 12:35
Коментари (0)