МИНИСТАР ПРОСВЕТЕ О ПОЧЕТКУ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ: Нема разлога за ритуални штрајк, школска година треба да почне свечано

Љиљана Бегенишић

25. 08. 2025. у 11:21

МИНИСТАР просвете Дејан Вук Станковић изјавио је данас како очекује да ће нова школска година у септембру почети "нормално, свечано", оценивши да нема разлога ни за "ритуални штрајк" сваког првог јер се ради озбиљно на побољшању материјалног положаја просветара.

МИНИСТАР ПРОСВЕТЕ О ПОЧЕТКУ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ: Нема разлога за ритуални штрајк, школска година треба да почне свечано

Дејан Вук Станковић / Фото Танјуг

- Ако је до Министарства просвете, школска година треба да почне свечано, нормално јер је наша идеја да се образовни процес потпуно врати у школу без примеса политике - рекао је Станковић.

Према његовим речима, прошла школска година "у најмању рука била тешка" и сада би "желео да се тај сценарио избегне".

Станковић је рекао и да заступа став да нема зараде без рада, додајући да је сваки наставник, професор и сарадник на било ком нивоу образовања потписао уговор са институцијом у којој ради.

- Ово је тржишна економија, ко не жели да ради може увек да да отказ и да тражи боље радно место - оценио је он и додао да Министарство може само да апелује у медијима, јер сем инспекција нема других механизама да се образовни процес не политизује.

- Наставни процес мора да тече независно од тога какав ко политички став има - рекао је Станковић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: Доделити му статус савезне државе САД

ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"

АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.

12. 01. 2026. у 21:16

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.

13. 01. 2026. у 10:22

Коментари (0)

ДОКТОРИ МИ НИСУ ДАЛИ НИ ДА ЖИВИМ: Кемал задње тренутке доживео на дијализи - уз ЦИГАРУ