ОДЛУКА О СТИПЕНДИЈАМА: Министарство просвете објавило списак студената из региона који ће се школовати у Србији

Бранка Борисављевић

15. 07. 2025. у 14:07

МИНИСТАРСТВО просвете донело је одлуку о студентима који су добили стипендије за студије на високошколским установама у Србији у оквиру пројекта "Србија за Србе". Факулете у нашој земљи ће уписати студенти из осне и Херцегоине - 43, Црне Горе - 22, Македоније - 8 и Хрватске -7.

ОДЛУКА О СТИПЕНДИЈАМА: Министарство просвете објавило списак студената из региона који ће се школовати у Србији

ФОТО: принтскрин/студентски живот

  Пројекат "Србија за Србе из региона", између осталог, подразумева :

- бесплатно школовање на основним академским и струковним студијама, интегрисаним академским студијама, специјалистичким струковним студијама, мастер академским и струковним студијама, специјалистичким академским студијама или докторским студијама

- стипендију у износу од 18.000,00 динара месечно

- бесплатни смештај и исхрану у установама студентског стандарда

- бесплатно признавање средњошколских диплома

- бесплатно признавање високошколских диплома.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Кардиохирург упозорио: Ова храна гора је за ваше здравље од пушења и скраћује вам живот

Кардиохирург упозорио: Ова храна гора је за ваше здравље од пушења и скраћује вам живот"

КАРДИОВАСКУЛАРНИ хирург са више од 25 година искуства, који је и сам преживео срчани удар, издао је озбиљно упозорење о свакодневним намирницама. Истиче како је ултрапрерађена храна један од водећих узрока преурањене смрти, опаснија чак и од дувана.

05. 05. 2026. у 14:46

Коментари (0)

Фондација Моззарт подржала БЕСТ: Турнир у знаку спорта и инклузије