ШАБАН БАЈРАМОВИЋ У МУЗЕЈИМА У САД: Наш легендарни музичар у блуз и џез легатима
ЧУВЕНИ "Делта Мисисипи блуз" музеј упутио је писмо пројект менаџеру "Нишвил" џез фестивала у САД Јелени Ивањац, изражавајући намеру да уприличи изложбу о нашем музичару Шабану Бајрамовићу, као првом Србину и Рому у свету који би постао део њихове поставке.

Фото Д. Миловановић
"Делта Мисисипи блуз" је прослављени легат за најпознатије блуз музичаре из САД, посебно оне потекле из Делте Мисисипија. Поред овог, жељу за сличном поставком показало је још неколико блуз музеја, као и најчувенији џез музеј, онај у Њу Орлеансу - чији је директор Грег Ламбси потврдио долазак на "Нишвил" од 6. до 15. августа.
- Током Ламбсијевог боравка у Нишу разговараћемо и о формирању спомен-собе Шабана Бајрамовића у музеју џеза у Њу Орлеансу са репликом статуе Бајрамовића, постављене на Нишавском кеју - изјавио је директор "Нишвила" Иван Благојевић.
Иначе, управо у поменутим музејима биће снимани делови документарног филма "Ја сам Шабан" продуцента и вишеструко награђиваног редитеља Жељка Мирковића.

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје
НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)