„ПЕЧАТ“ ЧЕТВОРИЦИ ПЕСНИКА: У Сремским Карловцима почели “Пролећни Бранкови дани“ (ФОТО)
НА дан рођења песника Бранка Радичевића (1824-1823) данас је у просторијама „Бранковог кола“ у Сремским Карловцима свечано уручена престижна награда "Печат вароши сремскокарловачке" .
Фото: В. Н.
То је означило почетак песничке манифестације "Пролећни Бранкови дани 2021" која ће трајати до 28. марта.
Признање које се додељује за најбоље песничке књиге на српском језику, председник „Бранковог кола“ Ненад Грујичић уручио је Радомиру Стојановићу, Јовици Ђурђићу, Бранислау Зубовићу и Душану Захаријевићу.
У име награђених захвалио је Стојановић који је, поред осталог рекао да на ову манифестацију песници долазе на песничко причешће, а дља је за многе младе песнике ово место њиховог рођења, подршке и афирмације.
- Ко није био на Стражилоову, у Сремским Карловцима и Новом Саду, на Фрушкој гори, а на Бранковом колу, томе нешто крупно недостаје у његовој биографији -казао је Стојановић.
"Печат вароши сремскокарловачке"је једна од најстаријих песничких награда у Србији и региону, и додељује се од 1967. године.
Фото: В. Н.
Препоручујемо
„БРАНКОВИ ДАНИ“ У ДОЊОЈ МУТНИЦИ: Скромно сећање на народног хероја рођеног код Параћина
03. 10. 2020. у 22:53
У СРЕМСКИМ КАРЛОВЦИМА НА ОТВАРАЊУ 49. "БРАНКОВОГ КОЛА": Матији Бећковићу уручена Повеља
05. 09. 2020. у 06:10
ПРЕДСТОЈИ СВЕОБУХВАТНО УРЕЂЕЊЕ СРЕМСКИХ КАРЛОВАЦА: И приватним објектима нове фасаде
13. 01. 2021. у 21:35
ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине
СПЕЦИЈАЛНИ изасланик Велике Британије за Западни Балкан Карен Пирс организовала је састанак са војним лидерима Албаније, Црне Горе, Северне Македоније, БиХ и самопроглашеног Косова, које је представљао заменик команданта КБС-а генерал-мајор Енвер Чикаћи.
13. 11. 2025. у 15:48
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата
ДАРКО Тешић, који стоји иза популарног Инстаграм профила „Балканац у Немачкој“ недавно је објавио видео који је привукао велику пажњу пратилаца, а у њему на духовит и искрен начин дели своја запажања о животу у Немачкој.
13. 11. 2025. у 18:15
Коментари (0)