СМОТРА ,,МИЛИВОЈЕВ ШТАП И ШЕШИР": Ленка Ћојбашић победник четврте фестивалске вечери
ЗА победника четврте вечери Аматерских глумачких свечаности ,,Миливојев штап и шешир", стручни жири прогласио је Ленку Ћојбашић, за тумачење улоге „Росе“ у представи „Тре сореле“ „Театра 13“ из Блаца.

Фото: ЦЗК Пожаревац
Као награда, њој је припала реплика штапа Миливоја Живановића (1900-1976), некадашњег члана ЈДП-а, у чију се част фестивал организује, по 17. пут. Наредних вечери на програму смотре, која се одржава онлајн због епидемије, одиграће се још три представе: „Опет плаче, ал сад од среће“ – Градско позориште Јагодина, „Ожалошћена породица“ – АП „Миливоје Живановић“ Пожаревац и „Давитељ против давитеља“ – АП „Раша Павловић“ Уб.
Сваке вечери проглашава се добитник реплике Миливојевог штапа, док ће на крају фестивала најуспешнијем међу њима припасти и реплика његовог шешира.
Препоручујемо

МОСКВА ПОЛАКО ИЗЛАЗИ ИЗ ЕПИДЕМИЈЕ? Градске власти најавиле укидање још неких ограничења
26. 02. 2021. у 00:40

"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Ево до кад ће радити фризерски и козметички салони
26. 02. 2021. у 09:25

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)