НИКАДА НИЈЕ ГЛЕДАЛА СВОЈЕ ФИЛМОВЕ: Овако је Мира говорила о слави - "Гламуру никада нисам поверовала"
ГЛУМИЦА Мира Фурлан умрла је у 65. години. Била је једна од најлепших жена на Балкану, због свог талента добила је и бројне награде, али како је истакла "гламуру и слави никада нисам поверовала".

Фото: Принтсцреен
- Стајала сам на позорници пулске арене са Златном ареном у руци. Око мене су стајали и остали добитници. Почела да пада кишица и ја сам погледала у небо. Било је тамноплаво, ту и тамо нека звездица. Киша је била топла. Начас сам затворила очи уживајући у физичкој сензацији топлих нежних капљица на кожи. Кад сам их, час након тога - тако ми се барем чинило - отворила, око мене није било баш никога. Сама сам стајала на сцени, остали су побегли, и са сцене и из гледалишта и, како се чинило, заборавили на мене. Неко ми је пружио руку и ја сам сишла са сцене, сад већ сасвим мокра. Тренутак након тога, покисла и са Ареном у руци, стајала сам у неком грму, испод дрвета, и размишљала о такозваној слави: ето ме с највећом филмском наградом, стојим ту у неком грму, мокра и сама, а да нитко није ни приметио - причала је тада за Елле.
- Гламуру и слави никада нисам поверовала, и на томе сам захвална. Опасно је поверовати у све то. Ја и вањска перцепција мене две су сасвим различите ствари. Дубровник је био диван, тамо је било чаробних тренутака. Била је то предивна младост - додала је.
Признала је да никада није гледала филмове у којима је играла.
- Не знам, не могу то. Сваки пут ме згрози властита вањска слика. Ваљда зато што глумимо „изнутра“, имајући поверења у око особе зване режисер - да нас усмерава, да нас мења и упућује. „Вањска слика“ ме збуњује, страна ми је, нисам у стању да се с њом суочим. А можда ми је и заправо неинтересантна. Велики сам присталица става да је важан процес а не резултат. За мене је увек, без изузетка, процес био важнији од резултата.
Препоручујемо

ДОМ ЈЕ СВУДА И НИГДЕ: Овако је Мира говорила за "Новости" - "Нема друге него борити се"
22. 01. 2021. у 07:36

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)