ИЗЛОЖБА ДРАГИШЕ ЋОСИћА У ГАЛЕРИЈИ УЛУС: Уснула моћ бајке
ПОД називом "Приче о њој...", у Галерији УЛУС, у Кнез Михаиловој 37, у четвртак, 24. децембра биће отворена изложба Драгише Ћосића.
УЛУС
Овај графички посвећеник представиће радове настале од 1984. до данас.
Реч је о низ од три стотине графика малог формата и шеснаест великих, па је тако Ћосићев стваралачки пут сажет на једном месту. Део поставке су и цртежи које је уметник користио као предлошке за графичке листове.
- Ликовни језик Драгише Ћосића садржи линију и пригушени колорит који уобличава "опијеност тамом", понор и дубину. Целокупно стваралштво је варијација јединствена сфера заокруженог дела. Та поетика упућује на размишљање о постојању богате садржајности у оквиру дела, које повлачи његову културну колористику обојену чак и филозофијом бајке. Бајка је Ћосићу нешто што рађа и регенерише живот, нешто као уснула моћ чију енергију треба обновити. бележи историчарка уметности, Миња Челар , у рецензији изложбе аутора рођеног 1951. у Неготину.
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
МНОГО ЈЕ ЛУДА, БРАТЕ, БЕЖИ! Шабан убеђивао водитеља да не жени певачицу: "Нађи неку фину!"
ПОКОЈНИ краљ народне музике, Шабан Шаулић, био је човек кога су сви обожавали, а многи и дан-данас памте његове савете и критике.
05. 11. 2025. у 10:44
Коментари (0)