ТИКИ ЋЕ БИТИ ИСПУЊЕНА ПОСЛЕДЊА ЖЕЉА: Данас се опраштамо од великог уметника, ево како ће му се колеге одужити

Новости онлине

12. 12. 2020. у 08:02

ТИХОМИР Тика Арсић преминуо је у понедељак, у 64. години, после дуге и тешке болести, а данас ће бити сахрањен у Алеји заслужних грађана на Новом гробљу.

ТИКИ ЋЕ БИТИ ИСПУЊЕНА ПОСЛЕДЊА ЖЕЉА: Данас се опраштамо од великог уметника, ево како ће му се колеге одужити

Фото: Н. Фифић

Једна од његових жеља била је да поново стане на сцену свог Народног позоришта, а његова кућа ће му то на неки начин омогућити јер ће исте вечери у 21 сат на свом Јутјуб каналу емитовати представу "Идиот", по роману Ф. М. Достојевског, у драматизацији и режији Стеве Жигона.

- У овој култној представи Тихомир Арсић је бриљантно одиграо улогу Рогозина, за коју је добио две најзначајније награде у својој каријери - Златног витеза у Москви и награду "Раша Плаовић" за најбоље глумачко остварење у сезони 1994/95, стоји у саопштењу националног театра.

"Идиот" је једно од најзначајнијих позоришних остварења у савременом српском театру, пре свега зато што је рађен у драматизацији непревазиђене светске литературе и можда најбоље написаног романа свих времена. Премијера ове представе била је 22. децембра 1995. године, а режију и драматизацију урадио је маг позоришне сцене Стево Жигон. У великом глумачком ансамблу који је остварио ову представу, поред Тихомира Арсића, главне улоге су играли: Небојша Дугалић, Ивана Жигон и Данијела Кузмановић Павловић.

(Курир)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.

27. 09. 2025. у 11:29

ЉУТИЛА СЕ: Бора и Брега пијани написали песму, посветили је ПЕВАЧИЦИ - дуго није причала са Гораном

ЉУТИЛА СЕ: Бора и Брега пијани написали песму, посветили је ПЕВАЧИЦИ - дуго није причала са Гораном

У ВРЕМЕ старе Југославије, тачније осамдесетих година прошлог века, владао је поприличан ривалитет између две најпопуларније групе - "Бијелог дугмета" и "Рибље чорбе".

28. 09. 2025. у 08:33

Коментари (0)

КАМЕРА КОЈА И ДАЉЕ ДИКТИРА ПРАВИЛА ИГРЕ – Хуаwеи Пура 80 Про