ИЗЛОЖБА У ПОЖАРЕВАЧКОЈ ГРАДСКОЈ ГАЛЕРИЈИ : "Љубавне приче" на Старом корзоу

21. 09. 2020. у 16:08

У ГАЛЕРИЈИ савремене уметности на Старом корзоу у Пожаревцу, отворена је изложба слика "Љубавне приче", аутора Снежане Вујовић Николић из Београда.

ИЗЛОЖБА У ПОЖАРЕВАЧКОЈ ГРАДСКОЈ ГАЛЕРИЈИ : Љубавне приче на Старом корзоу

Фото: Д. Новковић

Историчар уметности Марина Радосављевић, виши кустос Народног музеја у Пожаревцу, истакла је да су прошлост и садашњост уједињени на сликама великих формата новом интерпретацијом кроз књижевна полазишта и класични медиј.

-Померати границе уметничких начела битна је водиља за Снежану Вујовић Николић која гледаоцу оставља слободу да се креће у одабраном свету идеја оживљеним односом форме и боје – рекла је Радосављевић. Љубитељи уметности ову изложбу могу погледати до 30. септембра, уз бесплатан улаз и уз поштовање превентивних мера због актуелне епидемије

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.

06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: Није довољно јак! Мађар окренуо леђа америчком лидеру?

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: "Није довољно јак!" Мађар окренуо леђа америчком лидеру?

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан досад је био један од највернијих европских савезника Доналда Трампа, посебно када је реч о рату у Украјини и обећањима о брзом постизању мира. Али током викенда по први пут јавно је критиковао америчког председника, поручивши да Трамп, барем засад, није показао довољно снаге да увери европске лидере да зауставе рат.

06. 08. 2025. у 16:06

Коментари (0)

ПОЉСКИ НАВИЈАЧИ РАСПАМЕТИЛИ СРБЕ: Ево шта су урадили на утакмици Лех Познањ - Црвена звезда