НЕНАД ЈЕЗДИЋ НОВИ ЧЛАН ЈДП: Познати глумац после више од две деценије напустио Атеље 212
ЈУГОСЛОВЕНСКО драмско позориште добило је појачање: Ненад Јездић ( који је више од две децење био члан Атељеа 212) направио је “трансфер” и после дугогодишње успешне сарадње постао члан ансамбла ЈДП-а.
Фото: В. Данилов
Последњих година, познати глумац имао је запажене улоге на Цветном тргу - у Чеховљевом “Ујка Вањи” (режија Егон Савин), “Краљу Бетајнове” Ивана Цанкара (поставка Милана Нешковића); Пиранделовом комаду “Тако је ако вам се тако чини” Јагоша Марковића ( са истим редитељем сарађивао је и у Симовићевом “Путујућем позоришту Шопаловић), а играо је и у Ненадићевој драми “Под жрвњем” у режији Егона Савина. До сада, публика га је на истој сцени гледала и у представама “Родољупци” Јована Стерије Поповића ( Дејан Мијач, 2003.) и “Тераса” Јована Христића (Тања Мандић Ригонат ,2004.).
За глумачке задатке у представама ЈДП-а добио је бројне награде: за улогу Јожефа Кантора у представи “Краљ Бетајнове” освојио је Награду града Београда за позоришно стваралаштво у 2018. години и награду „Милош Жутић“ Удружења драмских уметника Србије. На фестивалу Малих сцена у Ријеци, исте године, прпало му је признање „Вељко Маричић“ за најбољу епизодну улогу у представи “Тако је ако вам се тако чини”. Добитник је Годишње награде ЈДП-а за улоге у представама” Краљ Бетајнове” и “Ујка Вања”,као и награде „Бранка и Млађа Веселиновић“ Фондације Југословенског драмског позоришта за улогу у представи “Краљ Бетајнове” прошле године.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)