У ТРЕБИЊУ ИЗЛОЖБА УРОША ЂУРИЋА: Уметник на развојном путу

Миљана Краљ

30. 07. 2025. у 18:16

У ОКВИРУ Требињског културног лета, као део Фестивала европског и медитеранског филма - Требиње Филм Фест, у Музеју Херцеговине отворена је изложба "На путу" визуелног уметника Уроша Ђурића.

У ТРЕБИЊУ ИЗЛОЖБА УРОША ЂУРИЋА: Уметник на развојном путу

Фото љубазношћу уметника

Реч је о пресеку његовог опуса с посебним освртом на новију продукцију. У фокусу Ђурићевог рада је промишљање односа између уметности и популарне културе, још од првих слика, које "настањују" јунаци из популарне митологије (стрипа или рок музике), до радова у којима користи нове медије и методе таблоидне штампе. Ђурић, како каже, преиспитује сопствену позицију унутар друштва које се рапидно мења.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

КРВАВА ДРАМА ЧУВЕНОГ СРБИНА У РУСИЈИ! Разбили му главу, завршио на свим насловним странама Руске Федерације, ево шта о свему каже! (ВИДЕО)