ТРИ ВЕЧЕРИ УЗ ЗВУКЕ ОБОЕ: У сали Београдске филхармоније, од 30. јуна до 2. јула

Миљана Краљ

29. 06. 2025. у 06:30

ТОКОМ осмог издања "Обоа Феста", од 30. јуна до 2. јула у сали Београдске филхармоније биће одржана три концерта, као и изложба инструмената и мајсторски курсеви.

ТРИ ВЕЧЕРИ УЗ ЗВУКЕ ОБОЕ: У сали Београдске филхармоније, од 30. јуна до 2. јула

Фото Петар Вучевић

Сви програми су бесплатни и почињу у 20 часова, а прве вечери наступиће добитнице награде "Љубиша Петрушевски" - Ирина Клакор и Лана Ђурић. Истакнути француски обоиста Фабијен Туан, имаће реситал 1. јула, уз клавирску пратњу Марка Богдановића. На завршном концерту фестивала, премијерно ће бити изведна композиција Милоша Раичковића "За 6 обоа", написана посебно за ову прилику.

Едукативни сегмент обухвата мајсторске курсеве под менторством Туана, познатог по својим интерпретацијама савременог репертоара и богатом педагошком раду. На изложби реномиране италијанске марке Bulgheroni, посетиоци ће моћи да тестирају инструменте и консултују се са стручњацима. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОВО НИКАКО НЕ РАДИТЕ ДРУГОГ ДАНА СВЕТОГ НИКОЛЕ: Обичаји које многи верници не знају

ОВО НИКАКО НЕ РАДИТЕ ДРУГОГ ДАНА СВЕТОГ НИКОЛЕ: Обичаји које многи верници не знају

СВЕТИ Никола или Никољдан је слава коју слави велики број верника у Србији. Често можемо чути да је то дан када или славите или идете на славу, па не чуди што се за овај дан везују бројни обичаји.

20. 12. 2025. у 08:41

Коментари (0)

THE DORCOL RESIDENCE ПРЕДСТАВЉЕН НА ДОГАЂАЈУ ГОДИНЕ: Нови стандард луксузног становања у Београду