"СИЛВИЈА" У БИТЕФ ТЕАТРУ: Почеле пробе нове представе у режији Немање Мијовића
У БИТЕФ театру у току су пробе за представу "Силвија", у режији Немање Мијовића.
                                                                                    фото Н.Шугић
Ово поетско - сценско истраживање инспирисано је животом и делом Силвије Плат, а премијера је планирана за 22.мај.
- "Силвија" није само представа о Силвији Плат, то је представа о сваком субјекту који одбија да буде редукован на друштвено препознатљиве обрасце постојања. Овде, уметност не покушава да објасни свијет, већ да га издржи - заједно с онима који су гурнути у његове пукотине. У њеној фрагментарности, представа артикулише оно што често остаје неизговорено: да је субјективност процес, да је крхкост чин, да је отпорност тиха. У том светлу, Силвија није ни наратив ни омаж, већ филозофски гест: облик сведочења у којем аутопортрет постаје начин да се постојање, макар на трен, осети као властито - објашњава редитељ Немања Мијовић.
У представи играју Александра Аризановић и Данило Бракочевић. Драматизацију и драматургију потписују Данило Бракочевић и Немања Мијовић. Дизајн сцене и костима осмислиле су Ема Павловић и Ангела Божовић, а сценски покрет Александра Аризановић.
                    
                    "ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
                    
                    САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
                    
                    РЕАКЦИЈА ИЗ БУГАРСКЕ: Помињу Цецине корене - ево како је бране после инцидента у Северној Македонији
ФОЛК звезда Светлана Цеца Ражнатовић пре неколико дана одржала је концерт у Северној Македонији, који је био обележен инцидентом, када се певачица у Велесу огрнула бугарском заставом.
04. 11. 2025. у 07:44
                                        
                                        
                                
                                        
                                        
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
Коментари (0)