КОМЕМОРАЦИЈА ПОВОДОМ СМРТИ КЊИЖЕВНИКА ФИЛИПА ДАВИДА ОДРЖАНА НА КОЛАРЦУ: Одлазак праведника
КОМЕМОРАЦИЈА поводом смрти књижевника Филипа Давида, одржана у малој сали Коларчеве задужбине, почела је једним од последњих интервјуа који је дао истакнути есејиста, драматург, сценариста, дугогодишњи уредник Драмског програма Телевизије Београда и професор драматургије на Факултету драмских уметности у Београду, који је преминуо 14. априла.

Танјуг
Редитељ Лордан Зафрановић говорио је о Давиду који је оставио "велики траг у српској кинематографији", књижевник Светислав Басара је нагласио да никада није упознао "комплетну и довршену" личност као што је Давид, о чијим достигнућима наставља да сведочи његово прозно и драмско дело, док је професор у пензији Жарко Кораћ рекао да Давида памти као "човека ретке стабилности". Кошаркашки тренер Богдан Тањевић и писац Андреј Николаидис обратили су се видео поруком.
Тањевић је рекао да је Давид "био центар универзитета, културе, мира, заједништва и памети", који је својим одласком све нас, чланове друштва, "оставио сирочићима".
- Био је пример отпора глупости и злу и иза њега остаје велика празнина. Припада праведницима, и на нама је да да очувамо успомену на рад Филипа - поручио је Тањевић, док је Николаидис оценио да је Давид "знао да носи своје јеврејство", додајући како је Филип "био против рата, увек на страни жртава, а зато је тако добро и писао".

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести
ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.
15. 06. 2025. у 21:19
Коментари (0)